Obraz Alt

O autorze

kk

Krzysztof Konieczny „iKris”. ur. 1974, przyrodnik, ornitolog. Czasem coś pisze. Autor artykułów naukowych i popularnonaukowych, książek.

Na co dzień związany z Fundacją Przyrodniczą „pro Natura”. Członek Ashoki. Tutor w „Szkole Liderów PAFW”. Z zawodu biolog. Zajmuje się badaniem ptaków i czynną ochroną przyrody.

Jest autorem i współautorem wielu projektów z zakresu ochrony gatunków i siedlisk. Szuka rozwiązań łączących rozwój wsi z poszanowaniem wartości przyrodniczych. W ochronę przyrody angażuje skazanych, urzędników, rolników, strażaków, energetyków i tych wszystkich, którzy potrafią jeszcze zachwycić się mgłą i tajemnicami przyrody. W wolnych chwilach fotografuje.

Najchętniej z samolotu i pod wodą, czasem przez najmniejszą dziurkę tajemniczej skrzynki camery obscury. Świat widzi panoramicznie a nawet szerzej. Jest autorem kilku wystaw fotograficznych, np.: „Horyzontalnie”, „Czarna Owca. Skazani na ochronę przyrody”, „Lizbona obscura”, „Światło na końcu Świata”. Autor cyklu asamblaży będących ilustracjami do „Sklepów cynamonowych” Schulza „Ptaki z Duszą”, wystawianych w Drohobyczu.

Uczestnik wypraw antarktycznych Selma Expeditions.  Zżera go ciekawość przyrody. Człowiek ze wsi. Zarządza społecznymi rezerwatami przyrody i Centrum Przyrodniczym im. Przemysława Czajkowskiego w Dolinie Łachy.

Udostępnij:
Skip to content